Hindistan Nesnel Araştırmalar Enstitüsü (IOS) heyeti

Hindistan Nesnel Araştırmalar Enstitüsü (IOS) heyeti

10 Ekim 2017 Salı

TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet, Hindistan’dan gelen Nesnel Araştırmalar Enstitüsü (IOS) heyetini kabul etti. Kabulde IOS’un Kurucu Başkanı Dr. M. Manzoor Alam, Aligarh Müslüman Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünden Prof. Dr. Arshi Khan, İbrahim Alam ve beraberindekiler yer aldı.

Görüşmede, Türkiye ve Hindistan’ın köklü tarihe sahip, kıtalarında iki önemli ülke olarak insanlığın günümüzde karşı karşıya bulunduğu sınamaları anlamak; gelecekte barış ve kardeşlik içinde daha müreffeh bir dünya yaratmak için atabilecekleri adımlar ele alındı. TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet heyete ayrıca, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi hakkında bilgi verdi. Dr. Alam, hain darbe girişiminde hiçbir silahı, savunması olmayan Türk halkının dünyada binlerce yıldır örneği olmayan bir disiplin, cesaret ve sağduyuyla silahlı darbeci güçlere karşı büyük bir direnç göstererek darbeyi engellediğini, Hint Müslümanları olarak darbeyi duydukları andan itibaren en şiddetli şekilde kınadıklarını ve Türk halkının demokratik duruşunu büyük takdirle karşıladıklarını belirtti.

IOS Kurucu Başkanı Alam, TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet’i 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Hindistan’da düzenleyecekleri Adalet, Eşitlik ve Kardeşlik Konferansı’na onur konuğu olarak davet etti.

1986 yılında kurulan IOS, Dr. M. Manzoor Alam’ın başkanlığında ulusal ve uluslararası alanlarda araştırmalar yapan, dergi ve kitaplar yayımlayan, üniversitelerle iş işbirliği yapan bir düşünce kuruluş olup, bugüne kadar yaklaşık 380 projeyi hayata geçirmiştir. IOS, Hindistan’ın en önemli Müslüman sivil toplum kuruluşlarından biridir.

PAYLAŞ?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.