Yabancı Sendika Temsilcileri TBMM’de

Yabancı Sendika Temsilcileri  TBMM’de

24 Nisan 2017 Pazartesi

TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet, TODAİE, Memur-Sen ve İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) iş birliğinde 24 ülkeden Türkiye’ye gelen yabancı sendika temsilcileri heyetini TBMM’de kabul etti.

TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Kücet, konuk heyeti TBMM çatısı altında görmekten ve ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti. FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi gecesi TBMM’de yaşanan olayları konuk heyete tüm detaylarıyla anlattı. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), hoşgörü ve birlikte yaşamak temennisiyle halkı kandırdığını ancak 15 Temmuz’da gerçek yüzlerini gösterdiğini ifade ederek, “15 Temmuz gecesi, yeni bir kahramanlık destanı yazdık.” dedi.

Sendika geçmişi olduğunu da belirten Kücet, “Sizlerle Genel Sekreter Yardımcısı olarak değil sizden birisi olarak görüşüyorum.” diye konuştu. Konuklarına, FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi Meclise verdiği tahribatı göstereceklerini belirten Kücet, “Bunu gözlerinizle gördüğünüz zaman, konuşmamın ne kadar hafif kaldığını göreceksiniz.” ifadesini kullandı.

Erbay Kücet, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Türkiye ve Mecliste yaşanan olayları şöyle anlattı: “O gece, kendi içimizden, asker kıyafeti giymiş teröristlerin uçaklarla ve bombalarla saldırısına uğradık. Maalesef bu teröristler, kendi inanç ve kültürel değerlerimizi yozlaştırarak bize yaklaştılar. Çıkış amaçları ve kandırmaları, hoşgörü ve birlikte yaşamak üzerineydi. Halkın bir kısmını bu şekilde kandırdılar ancak 15 Temmuz’da gerçek yüzlerini gösterdiler. Demokratik hayatı ortadan kaldırmak için Meclisi bombaladılar. Türkiye’nin bütün siyasi partileri, birlik ve bütünlük içinde darbe girişimini püskürttüler. Cumhurbaşkanımız, Türk halkını sokağa davet etti ve Türk halkı büyük bir cesaretle yeniden destan yazdı. Destanlar kahramanlık hikayeleridir. 15 Temmuz gecesi, yeni bir kahramanlık destanı yazdık. İnşallah bizim yaşadıklarımızı sizler yaşamazsınız.”

Daha sonra TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet eşliğinde TODAİE, Memur-Sen ve İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) iş birliğinde 24 ülkeden Türkiye’ye gelen yabancı sendika temsilcileri heyeti ve basın mensupları TBMM Genel Kurulu’nu gezdi.

PAYLAŞ?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.