TERÖRE HAYIR YÜRÜYÜŞÜ

TERÖRE HAYIR YÜRÜYÜŞÜ

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA) 30 Ocak 2017

10 gün önce terör saldırılarını proteste etmek ve farkındalık oluşturmak için Üsküdar Üniversitesinden Ankara’ya yola çıkan Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü öğrencimiz İsa Kör, “TERÖRE HAYIR” yürüyüşünü tamamladı. Gazi Meclis’te çiçeklerle Genel Sekreter Yarımcısı Erbay Kücet tarafından karşılandı.  

Ağustos 2016’da çevre dostu ulaşım aracı bisikletin günlük hayatta kullanımının teşvik edilmesine katkıda bulunmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla, İstanbul’dan Fethiye’ye bin 200 km yolu 5 günde giden üniversite öğrencisi İsa Kör, şimdi de terörü protesto için yolla çıktı.
Üsküdar Üniversitesi Sağlık  Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü öğrencisi İsa Kör, 21 Ocak Cumartesi sabahı İstanbul Altunizade’de bulunan Üsküdar Üniversitesinin Merkez Yerleşkesinden çıktığı Ankara yürüyüşünü tamamladı. Günde 12-13 saat yürüyüşle 10 gün boyunca yürüyen İsa Kör Gazi Meclis’e vardı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kör’ü Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet karşıladı. “Teröre Hayır” yürüyüşü için Kör’e çiçek, plaket takdim eden Kücet, sadece Cumhurbaşkanının giriş yaptığı şeref kapısından Kör’ü içeri alarak 15 Temmuz gecesi bombalanan Gazi Meclisi gezdirdi. TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet ise Kör’e hoşgeldin dileklerini iletip, TBMM’nin bütün partilerin ortak kararı ile terörü lanetlediğini ve kınadığını anımsatarak, “Bu gencimizin yapmış olduğu demokratik bir eylemdir. Kendisi, Türkiye’deki bütün gençlere bu eylemi ile örnek olmuştur.” dedi. Kör, daha sonra FETÖ’nün darbe girişiminde Meclisin hasar gören yerlerini gezdi. Basın mensuplarının yoğun ilgisi ile karşılanan, basının sorularını da yanıtlayan Kör, kendisine takdim edilen çiçekleri tüm şehitler adına Gazi Meclis’e bıraktı.

Yaşanan terör olaylarına dikkat çekmek ve yürüyüşle toplumda teröre karşı farkındalık oluşturmak amacıyla yola çıktığını ifade eden Kör şu değerlendirmelerde bulundu: “Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Yüce Türk Milletine,Anaları, babaları evlatsız, çocukları yetim, kardeşleri, eşleri eksik bırakan ve bir ulusu acılar içinde yasa boğan terörü lanetliyorum. Ben bir üniversite öğrencisiyim. Yaşanan bunca acıyı, yitirdiğimiz canları unutmayacağız, unutturmayacağız.Vatanı için, bizler için, bu ulus için canlarını feda eden şehitlerimizin anısını her daim yaşatmak adına şahsım olarak elimden geleni yapacağıma söz veriyorum. İstanbul’dan buraya 10 gün süren yürüyüşümde attığım her adımda bu andı içtim.

Mesleğimi icra etmenin yanı sıra topluma fayda sağlayacak her türlü çalışmanın içinde yer alarak yaşıtlarıma örnek olmayı, topluma farkındalık sağlamayı amaçlıyorum.
Buradan başta değerli yöneticilerimiz olmak üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışanlarını, arkadaşlarımı ve herkesi üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye davet ediyorum.

İstanbul’dan Ankara’ya olan on günlük yürüyüşünde kendisine destek olan Üsküdar Üniversitesi ve TBMM yetkililerine şükranlarımı sunan Kör,  “Buradan tüm şehitlerimiz için Allahtan Rahmet, şehit ailelerine ve tüm milletimize tekrar başsağlığı diliyorum.”

PAYLAŞ?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.