YABANCI ÖĞRENCİLER TBMM’DE…

YABANCI ÖĞRENCİLER TBMM’DE…

23 Şubat 2017 Perşembe

“15 Temmuz ve Teröre Karşı Elele Hep Birlikte 2023 Dünya Genci Türkiye’nin Yanında” projesinde yer alan öğrenciler TBMM’yi ziyaret etti.

Beyaz Hareket Vakfı tarafından düzenlenen “15 Temmuz ve Teröre Karşı Elele Hep Birlikte 2023 Dünya Genci Türkiye’nin Yanında” programı kapsamında Türkiye’de eğitim gören bir grup yabancı öğrenci, TBMM’nin, 15 Temmuz’daki FETÖ’nün darbe girişimi sırasında bombalanan bölümünü gezdi.

Rehber eşlinde bombalanan yer hakkında bilgilendirilen öğrencilere bir konuşma yapan TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet, konuk öğrencileri Meclis’te ağırlamak duyduğu memnuniyeti ifade etti. Türkiye’de eğitim görmekte olan 2023 öğrenciyi Ankara’da misafir etmekten memnuniyet duyduklarını söyleyen Kücet, “Bugün 2023 öğrencimizi Meclis’te kabul etmek isterdik, fakat Meclisimizin yasama çalışmaları dolayısıyla kalabalık bir grubu ağırlamak fiziki imkân olarak mümkün görünmüyor.” dedi.

FETÖ’nün TBMM’yi bombaladığı yeri kendi gözleri ile gördüklerini dile getiren Kücet, bombanın izlerini FETÖ’nün yüz karası olarak demokrasi müzesi haline çevirdiklerini söyledi. Rusya’dan gelen bir öğrencinin bombalanan yer hakkında yaptığı açıklamada çok şaşırdığını ve Türkiye’de böyle bir olayın meydana gelmesini beklemediğini söyledi. Yemenli bir öğrencide hainlerin Türkiye zarar vermek için çabaladıklarını ama Türk insanının 15 Temmuz’da buna imkân vermediğini söyledi. Kırgızistanlı bir öğrencide “Türkiye’de uzun zamandır güvenliğini ve huzurunu bozmak için çabalıyorlar. 15 Temmuz’da bunun bir zirvesidir diyebiliriz. Terörün amacı insanları korkutmaktır ve korkmayanlar kazanır” diye konuştu.

PAYLAŞ?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.