“15 TEMMUZ” resim SERGİSİ

“15 TEMMUZ” resim SERGİSİ

15 Temmuz 2017

Önceki dönem Karaman milletvekillerinden Zeki Ünal‘ın 15 Temmuz konulu kişisel yağlıboya resim sergisi ile sanatçı Mehmet Korkmaz’ın, “15 Karede 15 Temmuz” konulu resim sergisi, TBMM yeni Halkla İlişkiler Binası’nda açıldı.

Sergilerin açılışı öncesinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, “Bugün 15 Temmuz’un seneyi devriyesinde burada olmak, hayatta olmak ve Meclisimizin çalışıyor olması, o darbe girişiminin başarısız olması ne büyük lütuf. Bunun arkasında Sayın Cumhurbaşkanımızın dimdik duruşları ve onun arkasında, onunla beraber dimdik duran bir millet.” ifadesini kullandı.

AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal ise bir yıl önce bu ülkenin değerlerine ve geleceğine kasteden hain FETÖ’nün darbe girişiminde bulunduğunu ancak hiç beklemediği bir karşılık aldığını söyledi.

Ravza Kavakcı, babası Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakcı’ya eşlik ettiği serginin açılmasında emeği geçen TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet sanatçılara teşekkür ederek, meclisin sanat ve sanatçıya verdiği değerden söz etti.

PAYLAŞ?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.